İzalasyonlu Bakır Boru


İZALASYONLU BAKIR BORU ÜRETİMİ:
SARKUYSAN; tecrübesi, sektördeki öncülüğü ve her zaman birinci planda tuttuğu, en kaliteli üretime ulaşma hedefi ile yeni kurduğu üretim hattında, yüksek verimli izolasyonlu klima borularının üretimine başlamıştır. Bu yeni ürün grubunda uluslararası standartlardaki SARKUYSAN bakır borularının kullanılmasının yanı sıra, su buharı difüzyon katsayısı μ=7000 olan ve mükemmel ısı yalıtımı sağlayabilen, en üst kalitedeki izolasyon malzemelerinin kullanılması sayesinde, proses veriminizin, mümkün olabilen maksimum sınıra taşınması hedeflenmiştir. Ayrıca kullanılan izolasyon malzemelerinin tamamı yangına ve alevlenmeye dayanım açısından, standartların öngördüğü sınırlara uygundur.

İZOLASYONLU SARKUYSAN BAKIR BORULARINI TERCİH EDEREK
• Yüksek bakır boru ve izolasyon kalitesine ulaşın.
• En az sarfiyat ile maliyetlerinizi minimuma indirgeyin.
• Kurulum kolaylığı sayesinde işçilik ve zamandan tasarruf ederek iş veriminizi artırın.
• Genellikle parçalı tesisatlarda ortaya çıkan kaçak riskine ve olumsuz dış etkenlere karşı gereken boylarda, tek parçalı tesisatlar kurarak iş kalitenizi ve tesisat güvenliğinizi yükseltin.
• Sıva üstünde veya altında kullanım seçeneği ile alan tasarrufu sağlayın.
• Yüksek Isı ve Basınca dayanım gücü ile kusursuz güvenlik elde edin.
• Zorlu atmosferik koşullarda, likit ve flash buhar oluşumunu önleyin.
 
TEKNİK ÖZELLİKLERİ :
Özellikle dış uygulamalarda, özel olarak geliştirilen sks®-PE kalite, polietilen esaslı, beyaz renkli izolasyon malzemesi giydirilmiş olan ürün grubumuzun kullanılması daha uygun olmaktadır. Atmosfer şartlarına dayanıklı olan, U.V. direncine sahip, güneş ışınlarını yansıtabilen bu ürün grubu, estetik görüntüsü açısından sıva üstü iç tesisatlarda da kullanılabilmektedir.

İç uygulamalarda ve ankastre tesisatlarda kullanılan bakır boru izolasyonlarında ise, 9-13 mm et kalınlıklarında sks®-K kalite kauçuk esaslı, siyah renkli izolasyon kılıfları kullanılmaktadır. Kullanılan izolasyon malzemesinin Su Buharı Difüzyon Direnci yüksek olup, μ=7000 değerini tam olarak karşılamaktadır. Class B ve B-s2-d0; Class 0 kategorisindeki her iki malzemenin de yangına dayanım özellikleri EN- 13501-1 standardına uygundur. Bu ürünler -45 C° / +110 C° aralığındaki ortamlarda kullanılabilirler.


• İzolasyon kılıfı geçirilmiş bakır klima boruları, 50’şer metrelik kangallar halinde ambalajlanarak, ebada göre ikişerli veya üçerli olacak şekilde karton kutularda veya tahta paletler üzerinde şirinklenmiş olarak sevk edilmektedirler.
• Tüm bakır boru ürünlerimiz EN 12735-1 standardına uygun olarak üretilmektedir.